Hakkımızda

Evrensel Ağız ve Diş Sağlığı Ltd. Şti., 1995 yılında Diş Hekimi Zerrin (Işık) Tüfekçi tarafından kurulmuştur. 2007 Mart ayına kadar Konur Sokak 19/7 adresinde hizmet vermeyi sürdürmüştür. Bu tarihten sonra Dt. Zerrin (Işık) Tüfekçi, Dr. Dt. Bahar Uyanık, Dr. Dt. Özlem Sezgin Çınar ve Dt. İdil Kızılırmak ile diş hekimliği teşhis ve tedavisi için gerekli tüm donanımıyla, Tunalı Hilmi Caddesi 60/6 Kavaklıdere'deki yeni adreslerinde çalışmalarını devam ettirmektedirler.

Ekibimiz

Dt. Zerrin (Işık) Tüfekçi
Kurucu

Ankara'da doğan Zerrin (Işık) Tüfekçi ilk, orta ve lise öğrenimi Ankara'da bitirdi. 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında muayenehanesini açarak serbest diş hekimi olarak çalışmaya başladı. Ekip çalışmasının önemini ve çalışmalara katkısını görerek 1995 yılında Evrensel Ağız ve Diş Sağlığı Limited Şirketi'ni kurdu. 2015 yılında, İtalya Pisa'daki Guglielmo Marconi Üniversitesi'nde "Oral Implantoloji" dalında masterını tamamladı. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu.Tüfekçi, evli ve iki çocuk annesidir.

Dr. Dt. Bahar Uyanık
Endodontist (Kanal Tedavisi Uzmanı)

Ankara'da doğan Bahar Uyanık, 1994 yılında Hacettepe Üni. Diş Hekimliği Fakültesi'nde başladığı yüksek öğrenimini 1999 yılında mezun olarak tamamlamıştır. 2000 yılı Şubat ayında Hacettepe Üni. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Endodonti programında doktora eğitimine kabul edilmiştir. Bu dönemde Hacettepe Üni. Diş Hekimliği Fak. Endodonti Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2005 yılı Nisan ayında Endodonti Doktoru ünvanını almıştır. Aynı yıl Gazi Üni. Tıp Fak. Hastanesi Diş Polikliniği'nde uzman diş hekimi olarak göreve başlamıştır. Daha sonra adı Gazi Üni. Diş Hekimliği Fak. Acil Diş Polikliniği olarak değişen görev yerinden 2011 yılı Eylül ayında ayrılmış, Evrensel Ağız Diş Sağlığı Merkez'inde Endodonti uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Uyanık, evli ve bir çocuk annesidir.

Dr. Dt. Özlem Sezgin Çınar
Ortodontist

İzmit'te doğan Özlem Sezgin Çınar ilk, orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamlamıştır. 1998 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni 2003 yılında bitirmiştir. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı'nda ortodonti ihtisasına başlamış ve 2010 yılında ortodonti uzmanı olarak mezun olmuştur. Tıbbi ilgi alanları; lingual teknik, ortodontide mini-implant uygulamaları, estetik uygulamalar ve erişkin ortodontisidir. Çınar, evli ve bir çocuk annesidir.

Dr. Dt. Duygu Yavuzer
Periodontist / Diş Eti Uzmanı

1987 yılında Erzurum'da doğan Duygu Yavuzer, lise öğrenimini Malatya'da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne girmiştir. 2010 yılında mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Periodontoloji anabilim dalında doktoraya başlamıştır. Mesleki ilgi alanları arasında, dişeti çekilmesinin cerrahi tedavisi, dişeti hastalıkları tedavisi ve ağız içi lezyonların tedavisi bulunmaktadır.

Dt.Esra Ulucaköy
Pedodonti / Çocuk Diş Hekimliği

Ankara'da doğan Esra Ulucaköy ilk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. 2013 yılında girdiği Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 2018 yılında onur derecesi ile mezun olmuştur. Selçuk Üniversitesi Pedodonti Anabilim Dalında doktoraya başlamıştır.

Medine Avşar
Diş Hekimi Yardımcısı

Derya Metin
Diş Hekimi Yardımcısı

Dilek Yılmaz
Diş Hekimi Yardımcısı

Tuğba Çelen
Ofis Koordinatörü

Yeliz Pekasil Sarıkaya
Ofis Koordinatörü

Esra Büyükkartal
Halkla İlişkiler

Ayşe Paçal
Ofis Görevlisi